Intervall edzés
Számos edzésfajta kínál ma már olyan programokat melyek könnyen elérhető és gyors eredmény ígérnek, minimális energia befektetés mellett. Azonban mielőtt még el is hinnénk, hogy egy rázógép lefogyaszt minket, gondoljunk bele, hogy akkor a mozgásra szervezetünknek már nem is lenne szüksége.
Üres ígéretek, csodaszerek, és a rengeteg kidobott pénz helyett válasszunk inkább egy tényleg hatásos edzésmódszert! Például az intervall edzést, mely már évtizedek óta a hivatásos sportolók legjobb edzésmódja, hiszen a többi edzésprogramhoz képest az intervall edzés jelentősebb teljesítménynövekedést eredményez.
Miben más az intervall edzés, mint a többi?
Lényege elnevezésében keresendő, hiszen az intervallum szóból származtatott megnevezés a szakasz szót jelöli, vagyis ez a mozgásprogram szó szerint egy szakaszos edzés. Mely a szakaszok mellett a tervszerűségen alapul, így osztva fel az edzés idejét terhelési és aktív pihenési időkre. Hatékonysága az utóbbi szakaszban is keresendő, hiszen a mozgást nem abba hagyjuk, csak alacsonyabb intenzitással folytatjuk.
Mit érdemes még tudni az intervall edzésről?
A szakaszok hossza függ:
- a kitűzött céltól
- az aktuális fizikai állapottól
- és a teljesítőképességtől
Fontos! A terhelési idő nem haladhatja meg a pihenő időt, sőt minél nagyobb a terhelés, annál hosszabb a pihenőidő. Miért? A nagyobb erőkifejtést követően a szervezetnek több idő kell, hogy visszaállhasson a kívánt szintre és pulzusra.
De mielőtt bárki őrült szakaszok teljesítésébe kezdene, szakemberrel egyeztesse a programot le! Ugyanis az intervall edzés hatékonyságán kívül testi épségünk és egészségünk is múlhat egy-egy túlterhelt edzésen.
Ha sikeres edzésprogramot szeretnél sérülések nélkül, konzultálj velem az intervall edzésről!
Mit nyújtok az intervall edzés alkalmával?
- állapotfelmérést
- edzéstervet
- folyamatos szakfelügyeletet
- motivációt és kitartást
- eredményeket